İçeriğe geç

Hacıbektaş Yol Tarifi

Nevşehir Hacıbektaş yol tarifi; yazımızda öncelikle Hacıbektaş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hacıbektaş’a nasıl gidilir? Hacıbektaş yol tarifi? Hacıbektaş yol haritası? Hacıbektaş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hacıbektaş İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir’in ilçesi olan Hacıbektaş, Nevşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Hacıbektaş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 750 km2’dir. Hacıbektaş ilçesinin rakımı ise 1.288 m olarak hesaplanmıştır. Hacıbektaş ilçesinin Kuzeyinde Kozaklı, doğusunda Avanos, batısında Kırşehir, Güneyinde ise Gülşehir ilçeleri bulunmaktadır. Hacıbektaş ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hacıbektaş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hacıbektaş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.302 nüfusa sahiptir.

Hacıbektaş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hacıbektaş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hacıbektaş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hacıbektaş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hacıbektaş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hacıbektaş’a Nasıl Gidilir? Hacıbektaş Yol Tarifi

Hacıbektaş’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hacıbektaş’a gelebilirsiniz. Hacıbektaş karayolu ile Nevşehir şehir merkezine 46.9 km, İstanbul’a yaklaşık 694 km, Ankara’ya yaklaşık 233 km, İzmir’den ise yaklaşık 782 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Nevşehir Şehir Merkezinde yer alan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hacıbektaş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.