Hacıbektaş Posta Kodu

Hacıbektaş Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Hacıbektaş Posta Kodu Sorgulama

Hacıbektaş’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Hacıbektaş ilçesi Hakkında

Hacıbektaş ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz otuz yedinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir’in ilçesi olan Hacıbektaş, Nevşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Hacıbektaş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 750 km2’dir. Rakımı ise 1.288 m olarak hesaplanmıştır. Hacıbektaş ilçesinin Kuzeyinde Kozaklı, doğusunda Avanos, batısında Kırşehir, Güneyinde ise Gülşehir ilçeleri bulunmaktadır. Hacıbektaş ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hacıbektaş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hacıbektaş ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 10.958 nüfusa sahiptir.

Hacıbektaş Posta Kodu
Hacıbektaş Posta Kodu