İçeriğe geç

Güzelyurt Yol Tarifi

Aksaray Güzelyurt yol tarifi; yazımızda öncelikle Güzelyurt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Güzelyurt’a nasıl gidilir? Güzelyurt yol tarifi? Güzelyurt yol haritası? Güzelyurt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Güzelyurt İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray’ın ilçesi olan Güzelyurt, Aksaray’ın yerleşim yerlerinden biridir. Güzelyurt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 285 km2’dir. Güzelyurt ilçesinin rakımı ise 1.502 m olarak hesaplanmıştır. Güzelyurt ilinin Kuzeyinde Gülağaç, doğusunda ise Nevşehir, batısında Aksaray merkez ilçeleri bulunmaktadır. Güzelyurt ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güzelyurt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güzelyurt ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.223 nüfusa sahiptir.

Güzelyurt İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Güzelyurt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Güzelyurt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Güzelyurt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Güzelyurt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Güzelyurt’a Nasıl Gidilir? 

Güzelyurt’a kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Güzelyurt’a gelebilirsiniz. Güzelyurt karayolu ile Aksaray şehir merkezine 49,5 km, İstanbul’a yaklaşık 714km, Ankara’ya yaklaşık 279 km, İzmir’den ise yaklaşık 729 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.