Güzelyurt Posta Kodu

Güzelyurt Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Güzelyurt Posta Kodu Sorgulama

Güzelyurt’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Güzelyurt ilçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray’ın ilçesi olan Güzelyurt, Aksaray’ın yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin yedi yüz kırk sekizinci en büyük ilçesidir. Güzelyurt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 285 km2’dir. Rakımı ise 1.502 m olarak hesaplanmıştır. Güzelyurt ilinin Kuzeyinde Gülağaç, doğusunda ise Nevşehir, batısında Güzelyurt ilçeleri bulunmaktadır. Güzelyurt ilçesi karasal iklimine sahiptir. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Güzelyurt İçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de bulunmaktadır. Güzelyurt ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 10.967 nüfusa sahiptir.

Güzelyurt Posta Kodu
Güzelyurt Posta Kodu