İçeriğe geç

Güzelbahçe Yol Tarifi

İzmir Güzelbahçe yol tarifi; yazımızda öncelikle Güzelbahçe şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Güzelbahçe’ye nasıl gidilir? Güzelbahçe yol tarifi? Güzelbahçe yol haritası? Güzelbahçe İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Güzelbahçe İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Güzelbahçe, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Güzelbahçe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 77 km2’dir. Güzelbahçe ilçesinin rakımı ise 23 m olarak hesaplanmıştır. Güzelbahçe ilçesinin doğusunda ise Narlıdere, batısında Urla, Güneyinde ise Karabağlar ve Seferihisar ilçeleri bulunmaktadır. Güzelbahçe ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güzelbahçe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güzelbahçe ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 33.725 nüfusa sahiptir.

Güzelbahçe İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Güzelbahçe Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Güzelbahçe’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Güzelbahçe Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Güzelbahçe’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Güzelbahçe’ye Nasıl Gidilir? Güzelbahçe Yol Tarifi

Güzelbahçe’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Güzelbahçe’ye gelebilirsiniz. Güzelbahçe karayolu ile İzmir şehir merkezine 35.5 km, İstanbul’a yaklaşık 525 km, Ankara’ya yaklaşık 635 km, Bursa’dan ise yaklaşık 391 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Güzelbahçe ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Güzelbahçe ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.