İçeriğe geç

Güzelbahçe Posta Kodu

Güzelbahçe Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Güzelbahçe Posta Kodu Sorgulama

Güzelbahçe’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Güzelbahçe ilçesi Hakkında

Güzelbahçe ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz on üçüncü en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Güzelbahçe, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Güzelbahçe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 77 km2’dir. Rakımı ise 23 m olarak hesaplanmıştır. Güzelbahçe ilçesinin doğusunda ise Narlıdere, batısında Urla, Güneyinde ise Karabağlar ve Seferihisar ilçeleri bulunmaktadır. Güzelbahçe ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güzelbahçe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güzelbahçe ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 36.727 nüfusa sahiptir.

Güzelbahçe Posta Kodu
Güzelbahçe Posta Kodu