İçeriğe geç

Gürün Yol Tarifi

Sivas Gürün yol tarifi; yazımızda öncelikle Gürün şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gürün’e nasıl gidilir? Gürün yol tarifi? Gürün yol haritası? Gürün İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gürün İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Gürün, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Gürün İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.632 km2’dir. Gürün ilçesinin rakımı ise 1.327 m olarak hesaplanmıştır. Gürün ilçesinin Kuzeyinde Kangal, doğusunda Malatya, batısında Kayseri, Güneyinde ise Kahramanmaraş ilçeleri bulunmaktadır. Gürün ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gürün İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gürün ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18.771 nüfusa sahiptir.

Gürün İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gürün Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gürün’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gürün Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gürün’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gürün’e Nasıl Gidilir? Gürün Yol Tarifi

Gürün’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gürün’e gelebilirsiniz. Gürün karayolu ile Sivas şehir merkezine 140 km, İstanbul’a yaklaşık 975 km, Ankara’ya yaklaşık 513 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.042 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gürün ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gürün ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.