İçeriğe geç

Gürsu Yol Tarifi

Bursa Gürsu yol tarifi; yazımızda öncelikle Gürsu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gürsu’ya nasıl gidilir? Gürsu yol tarifi? Gürsu yol haritası? Gürsu İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gürsu İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Gürsu, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gürsu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 110  km2’dir. Gürsu ilçesinin rakımı ise 108 m olarak hesaplanmıştır. Gürsu İlçesinin, Kuzeyinde, Gemlik, Doğusunda, Kestel Batısında, Osmangazi Güneyinde, Yıldırım ilçeleri bulunmaktadır. Gürsu ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gürsu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gürsu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 91,339 nüfusa sahiptir.

Gürsu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gürsu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gürsu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gürsu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gürsu’ya yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Gürsu’ya Nasıl Gidilir? Gürsu Yol Tarifi

Gürsu’ya kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gürsu’ya gelebilirsiniz. Gürsu karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 14 İstanbul’a yaklaşık 167 km, Ankara’ya yaklaşık 376 km, İzmir’den ise yaklaşık 363 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.