İçeriğe geç

Gürsu Posta Kodu

Gürsu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gürsu Posta Kodu Sorgulama

Gürsu’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gürsu ilçesi Hakkında

Gürsu ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüzüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Gürsu, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gürsu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 110 km2’dir. Rakımı ise 108 m olarak hesaplanmıştır. Gürsu İlçesinin, Kuzeyinde, Gemlik, Doğusunda, Kestel Batısında, Osmangazi Güneyinde, Yıldırım ilçeleri bulunmaktadır. Gürsu ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gürsu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gürsu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 96.985 nüfusa sahiptir.

Gürsu Posta Kodu
Gürsu Posta Kodu