İçeriğe geç

Gürpınar Yol Tarifi

Van Gürpınar yol tarifi; yazımızda öncelikle Gürpınar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gürpınar’a nasıl gidilir? Gürpınar yol tarifi? Gürpınar yol haritası? Gürpınar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gürpınar İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Gürpınar, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Gürpınar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 4.028 km2’dir. Gürpınar ilçesinin rakımı ise 1.748 m olarak hesaplanmıştır. Gürpınar ilçesinin Kuzeyinde İpekyolu, Özalp ve Saray, doğusunda Başkale, batısında Edremit, Gevaş ve Çatak, Güneyinde ise Şırnak ve Hakkari ilçeleri bulunmaktadır. Gürpınar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gürpınar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gürpınar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 34.393 nüfusa sahiptir.

Gürpınar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gürpınar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gürpınar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gürpınar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gürpınar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gürpınar’a Nasıl Gidilir? Gürpınar Yol Tarifi

Gürpınar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gürpınar’a gelebilirsiniz. Gürpınar karayolu ile Van şehir merkezine 59.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.539        km, Ankara’ya yaklaşık 1.226 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.891 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Van Şehir Merkezinde yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Van Ferit Melen Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gürpınar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Van’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Van demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gürpınar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.