İçeriğe geç

Gürpınar Posta Kodu

Gürpınar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gürpınar Posta Kodu Sorgulama

Gürpınar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gürpınar ilçesi Hakkında

Gürpınar ilçesi alan olarak Türkiye’nin elli altıncı en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Gürpınar, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Gürpınar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 4.028 km2’dir. Rakımı ise 1.748 m olarak hesaplanmıştır. Gürpınar ilçesinin Kuzeyinde İpekyolu, Özalp ve Saray, doğusunda Başkale, batısında Edremit, Gevaş ve Çatak, Güneyinde ise Şırnak ve Hakkari ilçeleri bulunmaktadır. Gürpınar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gürpınar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gürpınar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 34.956 nüfusa sahiptir.

Gürpınar Posta Kodu
Gürpınar Posta Kodu