İçeriğe geç

Güroymak Yol Tarifi

Bitlis Güroymak yol tarifi; yazımızda öncelikle Güroymak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Güroymak’a nasıl gidilir? Güroymak yol tarifi? Güroymak yol haritası? Güroymak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Güroymak İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis’in ilçesi olan Güroymak, Bitlis’in yerleşim yerlerinden biridir. Güroymak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 515 km2’dir. Güroymak ilçesinin rakımı ise 1.308  m olarak hesaplanmıştır. Güroymak ilinin Kuzeyinde Ahlat, doğusunda ise Tatvan, batısında Muş, Güneyinde ise Bitlis merkez ilçeleri bulunmaktadır. Güroymak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güroymak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güroymak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 47.829 nüfusa sahiptir.

Güroymak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Güroymak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Güroymak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Güroymak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Güroymak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Güroymak’a Nasıl Gidilir? Güroymak Yol Tarifi

Güroymak’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Güroymak’a gelebilirsiniz. Güroymak karayolu ile Bitlis şehir merkezine 52,4 km, İstanbul’a yaklaşık 1,371 km, Ankara’ya yaklaşık 1,059 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,724 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bitlis’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bitlis demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Güroymak ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.