İçeriğe geç

Güroymak Posta Kodu

Güroymak Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Güroymak Posta Kodu Sorgulama

Güroymak’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Güroymak ilçesi Hakkında

Güroymak mahalleleri, Güroymak ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz altmışıncı en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis’in ilçesi olan Güroymak, Bitlis’in yerleşim yerlerinden biridir. Güroymak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 515 km2’dir. Rakımı ise 1.308  m olarak hesaplanmıştır. Güroymak ilinin Kuzeyinde Ahlat, doğusunda ise Tatvan, batısında Muş, Güneyinde ise Bitlis merkez ilçeleri bulunmaktadır. Güroymak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güroymak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güroymak ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 48.654 nüfusa sahiptir.

Güroymak Posta Kodu
Güroymak Posta Kodu