İçeriğe geç

Gürgentepe Yol Tarifi

Ordu Gürgentepe yol tarifi; yazımızda öncelikle Gürgentepe şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gürgentepe’ye nasıl gidilir? Gürgentepe yol tarifi? Gürgentepe yol haritası? Gürgentepe İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gürgentepe İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Gürgentepe, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Gürgentepe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 185 km2’dir. Gürgentepe ilçesinin rakımı ise 1.238 m olarak hesaplanmıştır. Gürgentepe ilçesinin Kuzeyinde Çatalpınar, doğusunda Ulubey, batısında Çamaş, Güneyinde ise Kabataş ve Gölköy ilçeleri bulunmaktadır. Gürgentepe ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gürgentepe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gürgentepe ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.100 nüfusa sahiptir.

Gürgentepe İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gürgentepe Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gürgentepe’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gürgentepe Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gürgentepe’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gürgentepe’ye Nasıl Gidilir? Gürgentepe Yol Tarifi

Gürgentepe’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gürgentepe’ye gelebilirsiniz. Gürgentepe karayolu ile Ordu şehir merkezine 50 km, İstanbul’a yaklaşık 890 km, Ankara’ya yaklaşık 557 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.243 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gürgentepe ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.