İçeriğe geç

Günyüzü Yol Tarifi

Eskişehir Günyüzü yol tarifi; yazımızda öncelikle Günyüzü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Günyüzü’ne nasıl gidilir? Günyüzü yol tarifi? Günyüzü yol haritası? Günyüzü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Günyüzü İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Günyüzü, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Günyüzü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 828 km2’dir. Günyüzü ilçesinin rakımı ise 894 m olarak hesaplanmıştır. Günyüzü ilinin Kuzeyinde Mihalıççık, doğusunda ise Ankara, batısında Sivrihisar ilçeleri bulunmaktadır. Günyüzü ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Günyüzü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Günyüzü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.671 nüfusa sahiptir.

Günyüzü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Günyüzü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Günyüzü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Günyüzü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Günyüzü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Günyüzü’ne Nasıl Gidilir? Günyüzü Yol Tarifi

Günyüzü’ne kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Günyüzü’ne gelebilirsiniz. Günyüzü karayolu ile Eskişehir şehir merkezine 141 km, İstanbul’a yaklaşık 442 km, Ankara’ya yaklaşık 126 km, İzmir’den ise yaklaşık 496 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Eskişehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Eskişehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Günyüzü ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.