Günyüzü Posta Kodu

Günyüzü Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Günyüzü Posta Kodu Sorgulama

Günyüzü’nde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Günyüzü ilçesi Hakkında

Günyüzü ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüzüncü doksan yedinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Günyüzü, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Günyüzü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 828 km2’dir. Rakımı ise 894 m olarak hesaplanmıştır. Günyüzü ilinin Kuzeyinde Mihalıççık, doğusunda ise Ankara, batısında Sivrihisar ilçeleri bulunmaktadır. Günyüzü ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Günyüzü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Günyüzü ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.455 nüfusa sahiptir.

Günyüzü Posta Kodu
Günyüzü Posta Kodu