İçeriğe geç

Güngören Yol Tarifi

İstanbul Güngören yol tarifi; yazımızda öncelikle Güngören şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Güngören’e nasıl gidilir? Güngören yol tarifi? Güngören yol haritası? Güngören İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Güngören İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Güngören, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Güngören İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 7 km2’dir. Güngören ilçesinin rakımı ise 69 m olarak hesaplanmıştır. Güngören ilçesinin Kuzeyinde Esenler, doğusunda Zeytinburnu, batısında Bahçelievler ve Bağcılar, Güneyinde ise Bakırköy ilçeleri bulunmaktadır. Güngören ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güngören İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güngören ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 289.441 nüfusa sahiptir.

Güngören İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Güngören Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Güngören’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Güngören Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Güngören’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Güngören’e Nasıl Gidilir? Güngören Yol Tarifi

Güngören’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Güngören’e gelebilirsiniz. Güngören karayolu ile İstanbul şehir merkezine 14.8 km, Bursa’ya yaklaşık 164 km, Ankara’ya yaklaşık 459 km, İzmir’den ise yaklaşık 488 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Güngören ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Güngören ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.