İçeriğe geç

Güngören Posta Kodu

Güngören Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Güngören Posta Kodu Sorgulama

Güngören’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Güngören ilçesi Hakkında

Güngören ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz elli sekizinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Güngören, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Güngören İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 7 km2’dir. Rakımı ise 69 m olarak hesaplanmıştır. Güngören ilçesinin Kuzeyinde Esenler, doğusunda Zeytinburnu, batısında Bahçelievler ve Bağcılar, Güneyinde ise Bakırköy ilçeleri bulunmaktadır. Güngören ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güngören İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güngören ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 280.299 nüfusa sahiptir.

Güngören Posta Kodu
Güngören Posta Kodu