İçeriğe geç

Güneysu Yol Tarifi

Rize Güneysu yol tarifi; yazımızda öncelikle Güneysu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Güneysu’ya nasıl gidilir? Güneysu yol tarifi? Güneysu yol haritası? Güneysu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Güneysu İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan Güneysu, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. Güneysu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 159 km2’dir. Güneysu ilçesinin rakımı ise 169 m olarak hesaplanmıştır. Güneysu ilçesinin doğusunda Çayeli, batısında ve güneyinde Rize Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Güneysu ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güneysu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güneysu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15.596 nüfusa sahiptir.

Güneysu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Güneysu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Güneysu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Güneysu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Güneysu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Güneysu’ya Nasıl Gidilir? Güneysu Yol Tarifi

Güneysu’ya kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Güneysu’ya gelebilirsiniz. Güneysu karayolu ile Rize şehir merkezine 34.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.155 km, Ankara’ya yaklaşık 821 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.507 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.