İçeriğe geç

Güneysınır Yol Tarifi

Konya Güneysınır yol tarifi; yazımızda öncelikle Güneysınır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Güneysınır’a nasıl gidilir? Güneysınır yol tarifi? Güneysınır yol haritası? Güneysınır İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Güneysınır İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Güneysınır, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Güneysınır İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 482 km2’dir. Güneysınır ilçesinin rakımı ise 1.095 m olarak hesaplanmıştır. Güneysınır ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Çumra, doğusunda Karaman, Güneyinde ise Bozkır ilçeleri bulunmaktadır. Güneysınır ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güneysınır İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güneysınır ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.288 nüfusa sahiptir.

Güneysınır İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Güneysınır Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Güneysınır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Güneysınır Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Güneysınır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Güneysınır’a Nasıl Gidilir? Güneysınır Yol Tarifi

Güneysınır’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Güneysınır’a gelebilirsiniz. Güneysınır karayolu ile Konya şehir merkezine 90.3 km, İstanbul’a yaklaşık 796 km, Ankara’ya yaklaşık 361 km, İzmir’den ise yaklaşık 651 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Güneysınır ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Güneysınır ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.