İçeriğe geç

Güney Yol Tarifi

Denizli Güney yol tarifi; yazımızda öncelikle Güney şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Güney’e nasıl gidilir? Güney yol tarifi? Güney yol haritası? Güney İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Güney İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Güney, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Güney İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 362 km2’dir. Güney ilçesinin rakımı ise 822 m olarak hesaplanmıştır. Güney ilinin Kuzeyinde Uşak, doğusunda ise Çal, batısında Buldan, Güneyinde ise Pamukkale ilçeleri bulunmaktadır. Güney ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güney İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güney ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.802 nüfusa sahiptir.

Güney İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Güney Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Güney’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Güney Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Güney’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Güney’e Nasıl Gidilir? Güney Yol Tarifi

Güney’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Güney’e gelebilirsiniz. Güney karayolu ile Denizli şehir merkezine 65,4 km, İstanbul’a yaklaşık 558 km, Ankara’ya yaklaşık 450 km, İzmir’den ise yaklaşık 203 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Güney ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Güney ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.