İçeriğe geç

Gündoğmuş Yol Tarifi

Antalya Gündoğmuş yol tarifi; yazımızda öncelikle Gündoğmuş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gündoğmuş‘a nasıl gidilir? Gündoğmuş yol tarifi? Gündoğmuş yol haritası? Gündoğmuş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gündoğmuş İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Gündoğmuş, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gündoğmuş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,323 km2’dir. Gündoğmuş ilçesinin rakımı ise 890 m olarak hesaplanmıştır. Gündoğmuş ilinin Kuzeyinde Akseki, doğusunda Alanya, batısında Manavgat, Güneyinde ise Alanya ilçeleri bulunmaktadır. Gündoğmuş ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gündoğmuş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gündoğmuş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8,726 nüfusa sahiptir.

Gündoğmuş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gündoğmuş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gündoğmuş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gündoğmuş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gündoğmuş‘a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gündoğmuş’a Nasıl Gidilir? Gündoğmuş Yol Tarifi

Gündoğmuş‘a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gündoğmuş‘a gelebilirsiniz. Gündoğmuş karayolu ile Antalya şehir merkezine 140 km, İstanbul’a yaklaşık 784 km, Ankara’ya yaklaşık 494 km, İzmir’den ise yaklaşık 597 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gündoğmuş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gündoğmuş ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.