İçeriğe geç

Gümüşova Posta Kodu

Gümüşova Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gümüşova Posta Kodu Sorgulama

Gümüşova’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gümüşova ilçesi Hakkında

Gümüşova ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz ikinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Düzce’nin ilçesi olan Gümüşova, Düzce’nin yerleşim yerlerinden biridir. Gümüşova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 103 km2’dir. Rakımı ise 195 m olarak hesaplanmıştır. Gümüşova ilçesinin Kuzeyinde Cumayeri, doğusunda Çilimli, batısında Sakarya, Güneyinde ise Gölyaka ilçeleri bulunmaktadır. Gümüşova ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gümüşova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gümüşova ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 16.254 nüfusa sahiptir.

Gümüşova Posta Kodu
Gümüşova Posta Kodu