İçeriğe geç

Gümüşhane Merkez Yol Tarifi

Gümüşhane Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Gümüşhane Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Merkez’e nasıl gidilir? Gümüşhane Merkez yol tarifi? Gümüşhane Merkez yol haritası? Gümüşhane Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane Merkez İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane’nin ilçesi olan Gümüşhane Merkez, Gümüşhane’nin yerleşim yerlerinden biridir. Gümüşhane Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.889 km2’dir. Gümüşhane Merkez ilçesinin rakımı ise 1.174 m olarak hesaplanmıştır. Gümüşhane Merkez ilinin Kuzeyinde Trabzon Merkez, doğusunda ise Bayburt, batısında Torul, Güneyinde ise Köse ve Kelkit ilçeleri bulunmaktadır. Gümüşhane Merkez ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gümüşhane Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gümüşhane Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 56.398 nüfusa sahiptir.

Gümüşhane Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gümüşhane Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gümüşhane Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gümüşhane Merkez’e Nasıl Gidilir? Gümüşhane Merkez Yol Tarifi

Gümüşhane Merkez’e kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gümüşhane Merkez’e gelebilirsiniz. Gümüşhane Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.091 km, Ankara’ya yaklaşık 719 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.444 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.