Gümüşhane Kastamonu Arası Kaç KM

Gümüşhane Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Kastamonu arası kaç km? Gümüşhane Kastamonu arası kaç saat? Gümüşhane Kastamonu yol tarifi? Gümüşhane Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Kastamonu Arası Kaç KM

Gümüşhane Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 616 km’dir. Gümüşhane Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 481 km’dir.

Gümüşhane Kastamonu Arası Kaç KM

Gümüşhane Kastamonu Arası Kaç Saat

Gümüşhane Kastamonu arası kaç saat; Gümüşhane Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 616 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gümüşhane Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 481 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Gümüşhane Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 616 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.