İçeriğe geç

Erzurum Gümüşhane Arası Kaç KM

Erzurum Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Gümüşhane arası kaç km? Erzurum Gümüşhane arası kaç saat? Erzurum Gümüşhane yol tarifi? Erzurum Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Gümüşhane Arası Kaç KM

Erzurum Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 255 km’dir. Erzurum Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 173 km’dir.

Erzurum Gümüşhane Arası Kaç KM

Erzurum Gümüşhane Arası Kaç Saat

Erzurum Gümüşhane arası kaç saat; Erzurum Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 255 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Erzurum Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Erzurum Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 173 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Erzurum Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 255 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.