İçeriğe geç

Erzincan Gümüşhane Arası Kaç KM

Erzincan Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Gümüşhane arası kaç km? Erzincan Gümüşhane arası kaç saat? Erzincan Gümüşhane yol tarifi? Erzincan Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Gümüşhane Arası Kaç KM

Erzincan Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 km’dir. Erzincan Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 80 km’dir.

Erzincan Gümüşhane Arası Kaç KM

Erzincan Gümüşhane Arası Kaç Saat

Erzincan Gümüşhane arası kaç saat; Erzincan Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 80 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

36 dakika

Erzincan Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.