İçeriğe geç

Elazığ Gümüşhane Arası Kaç KM

Elazığ Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Gümüşhane arası kaç km? Elazığ Gümüşhane arası kaç saat? Elazığ Gümüşhane yol tarifi? Elazığ Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Gümüşhane Arası Kaç KM

Elazığ Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 397 km’dir. Elazığ Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 201 km’dir.

Elazığ Gümüşhane Arası Kaç KM

Elazığ Gümüşhane Arası Kaç Saat

Elazığ Gümüşhane arası kaç saat; Elazığ Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 397 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Elazığ Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 201 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

46 dakika

Elazığ Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 397 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.