İçeriğe geç

Diyarbakır Gümüşhane Arası Kaç KM

Diyarbakır Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Gümüşhane arası kaç km? Diyarbakır Gümüşhane arası kaç saat? Diyarbakır Gümüşhane yol tarifi? Diyarbakır Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Gümüşhane Arası Kaç KM

Diyarbakır Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 491 km’dir. Diyarbakır Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 274 km’dir.

Diyarbakır Gümüşhane Arası Kaç KM

Diyarbakır Gümüşhane Arası Kaç Saat

Diyarbakır Gümüşhane arası kaç saat; Diyarbakır Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 491 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Diyarbakır Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 274 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

51 dakika

Diyarbakır Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 491 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.