İçeriğe geç

Çankırı Gümüşhane Arası Kaç KM

Çankırı Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Gümüşhane arası kaç km? Çankırı Gümüşhane arası kaç saat? Çankırı Gümüşhane yol tarifi? Çankırı Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Gümüşhane Arası Kaç KM

Çankırı Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 km’dir. Çankırı Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 483 km’dir.

Çankırı Gümüşhane Arası Kaç KM

Çankırı Gümüşhane Arası Kaç Saat

Çankırı Gümüşhane arası kaç saat; Çankırı Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Çankırı Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 483 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 8 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 8 dakika

Çankırı Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.