İçeriğe geç

Burdur Gümüşhane Arası Kaç KM

Burdur Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Gümüşhane arası kaç km? Burdur Gümüşhane arası kaç saat? Burdur Gümüşhane yol tarifi? Burdur Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur Gümüşhane Arası Kaç KM

Burdur Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1090 km’dir. Burdur Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 851 km’dir.

Burdur Gümüşhane Arası Kaç Saat

Burdur Gümüşhane arası kaç saat; Burdur Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1090 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 851 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 38 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 38 dakika

Burdur Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1090 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.