Bitlis Gümüşhane Arası Kaç KM

Bitlis Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Gümüşhane arası kaç km? Bitlis Gümüşhane arası kaç saat? Bitlis Gümüşhane yol tarifi? Bitlis Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Gümüşhane Arası Kaç KM

Bitlis Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 539 km’dir. Bitlis Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 320 km’dir.

Bitlis Gümüşhane Arası Kaç Saat

Bitlis Gümüşhane arası kaç saat; Bitlis Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 539 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Bitlis Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 320 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Bitlis Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 539 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.