İçeriğe geç

Bingöl Gümüşhane Arası Kaç KM

Bingöl Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Gümüşhane arası kaç km? Bingöl Gümüşhane arası kaç saat? Bingöl Gümüşhane yol tarifi? Bingöl Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Gümüşhane Arası Kaç KM

Bingöl Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 339 km’dir. Bingöl Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 187 km’dir.

Bingöl Gümüşhane Arası Kaç Saat

Bingöl Gümüşhane arası kaç saat; Bingöl Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 339 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 187 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Bingöl Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 339 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.