İçeriğe geç

Gümüşhacıköy Yol Tarifi

Amasya Gümüşhacıköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Gümüşhacıköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhacıköy’e nasıl gidilir? Gümüşhacıköy yol tarifi? Gümüşhacıköy yol haritası? Gümüşhacıköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhacıköy İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya’nın ilçesi olan Gümüşhacıköy, Amasya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gümüşhacıköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 629 km2’dir. Gümüşhacıköy ilçesinin rakımı ise 822 m olarak hesaplanmıştır. Gümüşhacıköy ilinin Kuzeyinde Samsun, doğusunda ise Merzifon, batısında Hamamözü ilçeleri bulunmaktadır. Gümüşhacıköy ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gümüşhacıköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gümüşhacıköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 23.402 nüfusa sahiptir.

Gümüşhacıköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gümüşhacıköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhacıköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gümüşhacıköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhacıköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gümüşhacıköy’e Nasıl Gidilir? Gümüşhacıköy Yol Tarifi

Gümüşhacıköy’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gümüşhacıköy’e gelebilirsiniz. Gümüşhacıköy karayolu ile Amasya şehir merkezine 94.9 km, İstanbul’a yaklaşık 611 km, Ankara’ya yaklaşık 319 km, İzmir’den ise yaklaşık 964 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Amasya Şehir Merkezinde yer alan Amasya Merzifon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Amasya Merzifon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gümüşhacıköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Amasya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Amasya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gümüşhacıköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.