Gümüşhacıköy Posta Kodu

Gümüşhacıköy Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gümüşhacıköy Posta Kodu Sorgulama

Gümüşhacıköy’ünde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gümüşhacıköy ilçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya’nın ilçesi olan Gümüşhacıköy, Amasya’nın yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin beş yüz üçüncü en büyük ilçesidir. Gümüşhacıköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 629 km2’dir. Rakımı ise 822 m olarak hesaplanmıştır. Gümüşhacıköy ilinin Kuzeyinde Samsun, doğusunda ise Merzifon, batısında Hamamözü ilçeleri bulunmaktadır. Gümüşhacıköy ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Gümüşhacıköy İlçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gümüşhacıköy ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 22.764 nüfusa sahiptir.

Gümüşhacıköy Posta Kodu
Gümüşhacıköy Posta Kodu