İçeriğe geç

Gülşehir Yol Tarifi

Nevşehir Gülşehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Gülşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gülşehir’e nasıl gidilir? Gülşehir yol tarifi? Gülşehir yol haritası? Gülşehir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gülşehir İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir’in ilçesi olan Gülşehir, Nevşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Gülşehir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 879 km2’dir. Gülşehir ilçesinin rakımı ise 923 m olarak hesaplanmıştır. Gülşehir ilçesinin Kuzeyinde Hacıbektaş ve Kırşehir, doğusunda Avanos, batısında Aksaray, Güneyinde ise Acıgöl ve Nevşehir Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Gülşehir ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gülşehir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gülşehir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 21.468 nüfusa sahiptir.

Gülşehir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gülşehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gülşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gülşehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gülşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gülşehir’e Nasıl Gidilir? Gülşehir Yol Tarifi

Gülşehir’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gülşehir’e gelebilirsiniz. Gülşehir karayolu ile Nevşehir şehir merkezine 20.4 km, İstanbul’a yaklaşık 700 km, Ankara’ya yaklaşık 263 km, İzmir’den ise yaklaşık 775 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Nevşehir Şehir Merkezinde yer alan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gülşehir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.