İçeriğe geç

Gülşehir Posta Kodu

Gülşehir Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gülşehir Posta Kodu Sorgulama

Gülşehir’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gülşehir ilçesi Hakkında

Gülşehir ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz altmış altıncı en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir’in ilçesi olan Gülşehir, Nevşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Gülşehir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 879 km2’dir. Rakımı ise 923 m olarak hesaplanmıştır. Gülşehir ilçesinin Kuzeyinde Hacıbektaş ve Kırşehir, doğusunda Avanos, batısında Aksaray, Güneyinde ise Acıgöl ve Nevşehir Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Gülşehir ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gülşehir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gülşehir ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 21.615 nüfusa sahiptir.

Gülşehir Posta Kodu
Gülşehir Posta Kodu