İçeriğe geç

Gülnar Yol Tarifi

Mersin Gülnar yol tarifi; yazımızda öncelikle Gülnar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gülnar’a nasıl gidilir? Gülnar yol tarifi? Gülnar yol haritası? Gülnar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gülnar İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Gülnar, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Gülnar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.416 km2’dir. Gülnar ilçesinin rakımı ise 965 m olarak hesaplanmıştır. Gülnar ilinin Kuzeyinde Mut, doğusunda ise Silifke, batısında Aydıncık ve Bozyazı ilçeleri bulunmaktadır. Gülnar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gülnar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gülnar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25.420 nüfusa sahiptir.

Gülnar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gülnar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gülnar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gülnar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gülnar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gülnar’a Nasıl Gidilir? Gülnar Yol Tarifi

Gülnar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gülnar’a gelebilirsiniz. Gülnar karayolu ile Mersin şehir merkezine 178 km, İstanbul’a yaklaşık 936 km, Ankara’ya yaklaşık 501 km, İzmir’den ise yaklaşık 791 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mersin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mersin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gülnar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.