Gülağaç Posta Kodu

Gülağaç Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gülağaç Posta Kodu Sorgulama

Gülağaç’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gülağaç ilçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray’ın ilçesi olan Gülağaç, Aksaray’ın yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin yedi yüz on dört en büyük ilçesidir. Gülağaç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 326 km2’dir. Rakımı ise 1.172 m olarak hesaplanmıştır. Gülağaç ilinin doğusunda Nevşehir, batısında Gülağaç, Güneyinde ise Güzelyurt ilçeleri bulunmaktadır. Gülağaç ilçesi karasal iklimine sahiptir. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Gülağaç İçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de bulunmaktadır. Gülağaç ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 19.644 nüfusa sahiptir.

Gülağaç Posta Kodu
Gülağaç Posta Kodu