İçeriğe geç

Güdül Yol Tarifi

Ankara Güdül yol tarifi; yazımızda öncelikle Güdül şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Güdül’e nasıl gidilir? Güdül yol tarifi? Güdül yol haritası? Güdül İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Güdül İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Güdül, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Güdül İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 540 km2’dir. Güdül ilçesinin rakımı ise 738 m olarak hesaplanmıştır. Güdül ilinin Kuzeyinde Çamlıdere, doğusunda ise Kızılcahamam, batısında Beypazarı, Güneyinde ise Ayaş ilçeleri bulunmaktadır. Güdül ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güdül İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güdül ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.892 nüfusa sahiptir.

Güdül İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Güdül Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Güdül’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Güdül Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Güdül’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Güdül’e Nasıl Gidilir? Güdül Yol Tarifi

Güdül’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Güdül’e gelebilirsiniz. Güdül karayolu ile Ankara şehir merkezine 89,5 km, İstanbul’a yaklaşık 412 km, Bursa’ya yaklaşık 440 km, İzmir’den ise yaklaşık 764 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Güdül ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Güdül ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.