İçeriğe geç

Güdül Posta Kodu

Güdül Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Güdül Posta Kodu Sorgulama

Güdül’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Güdül ilçesi Hakkında

Güdül ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz ellinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Güdül, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Güdül İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 540 km2’dir. Rakımı ise 738 m olarak hesaplanmıştır. Güdül ilinin Kuzeyinde Çamlıdere, doğusunda ise Kızılcahamam, batısında Beypazarı, Güneyinde ise Ayaş ilçeleri bulunmaktadır. Güdül ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güdül İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güdül ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.438 nüfusa sahiptir.

Güdül Posta Kodu
Güdül Posta Kodu