İçeriğe geç

Güçlükonak Yol Tarifi

Şırnak Güçlükonak yol tarifi; yazımızda öncelikle Güçlükonak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Güçlükonak’a nasıl gidilir? Güçlükonak yol tarifi? Güçlükonak yol haritası? Güçlükonak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Güçlükonak İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak’ın ilçesi olan Güçlükonak, Şırnak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Güçlükonak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 466 km2’dir. Güçlükonak ilçesinin rakımı ise 791 m olarak hesaplanmıştır. Güçlükonak ilçesinin Kuzeyinde Şırnak, doğusunda Şırnak Merkez, batısında Mardin, Güneyinde ise İdil ilçeleri bulunmaktadır. Güçlükonak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güçlükonak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güçlükonak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.295 nüfusa sahiptir.

Güçlükonak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Güçlükonak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Güçlükonak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Güçlükonak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Güçlükonak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Güçlükonak’a Nasıl Gidilir? Güçlükonak Yol Tarifi

Güçlükonak’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Güçlükonak’a gelebilirsiniz. Güçlükonak karayolu ile Şırnak şehir merkezine 77.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.618 km, Ankara’ya yaklaşık 1.130 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.590 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şırnak Şehir Merkezinde yer alan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Güçlükonak ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.