İçeriğe geç

Güçlükonak Posta Kodu

Güçlükonak Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Güçlükonak Posta Kodu Sorgulama

Güçlükonak’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Güçlükonak ilçesi Hakkında

Güçlükonak ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz doksan üçüncü en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak’ın ilçesi olan Güçlükonak, Şırnak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Güçlükonak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 466 km2’dir. Rakımı ise 791 m olarak hesaplanmıştır. Güçlükonak ilçesinin Kuzeyinde Şırnak, doğusunda Şırnak Merkez, batısında Mardin, Güneyinde ise İdil ilçeleri bulunmaktadır. Güçlükonak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güçlükonak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güçlükonak ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.139 nüfusa sahiptir.

Güçlükonak Posta Kodu
Güçlükonak Posta Kodu