İçeriğe geç

Güce Yol Tarifi

Giresun Güce yol tarifi; yazımızda öncelikle Güce şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Güce’ye nasıl gidilir? Güce yol tarifi? Güce yol haritası? Güce İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Güce İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Güce, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Güce İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 351 km2’dir. Güce ilçesinin rakımı ise 342 m olarak hesaplanmıştır. Güce ilinin Kuzeyinde Görele, doğusunda ise Doğankent, batısında Yağlıdere ve Espiye, Güneyinde ise Alucra ilçeleri bulunmaktadır. Güce ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Güce İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Güce ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.992 nüfusa sahiptir.

Güce İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Güce Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Güce’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Güce Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Güce’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Güce’ye Nasıl Gidilir? Güce Yol Tarifi

Güce’ye kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Güce’ye gelebilirsiniz. Güce karayolu ile Giresun şehir merkezine 59.2 km, İstanbul’a yaklaşık 982 km, Ankara’ya yaklaşık 648 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.334 km uzaklıktadır. Hava yolu ve Demir yolu ile ulaşımı yoktur.