İçeriğe geç

Göynük Yol Tarifi

Bolu Göynük yol tarifi; yazımızda öncelikle Göynük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Göynük’e nasıl gidilir? Göynük yol tarifi? Göynük yol haritası? Göynük İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Göynük İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu’nun ilçesi olan Göynük, Bolu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Göynük İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.407 km2’dir. Göynük ilçesinin rakımı ise 740 m olarak hesaplanmıştır. Göynük ilinin Kuzeyinde Mudurnu, doğusunda ise Ankara, batısında Sakarya, Güneyinde ise Eskişehir ilçeleri bulunmaktadır. Göynük ilçesi Karsal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Göynük İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Göynük ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15.050 nüfusa sahiptir.

Göynük İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Göynük Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Göynük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Göynük Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Göynük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Göynük’e Nasıl Gidilir? Göynük Yol Tarifi

Göynük’e kara yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Göynük’e gelebilirsiniz. Göynük karayolu ile Bolu şehir merkezine 114 km, İstanbul’a yaklaşık 250 km, Ankara’ya yaklaşık 223 km, İzmir’den ise yaklaşık 552 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.