İçeriğe geç

Göynücek Yol Tarifi

Amasya Göynücek yol tarifi; yazımızda öncelikle Göynücek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Göynücek’e nasıl gidilir? Göynücek yol tarifi? Göynücek yol haritası? Göynücek İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Göynücek İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya’nın ilçesi olan Göynücek, Amasya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Göynücek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 591km2’dir. Göynücek ilçesinin rakımı ise 522m olarak hesaplanmıştır. Göynücek ilinin Kuzeyinde Amasya merkez, doğusunda ise Tokat, batısında Çorum ilçeleri bulunmaktadır. Göynücek ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Göynücek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Göynücek ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10.207 nüfusa sahiptir.

Göynücek İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Göynücek Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Göynücek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Göynücek Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Göynücek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Göynücek’e Nasıl Gidilir? Göynücek Yol Tarifi

Göynücek’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Göynücek’e gelebilirsiniz. Göynücek karayolu ile Amasya şehir merkezine 47.8 km, İstanbul’a yaklaşık 722 km, Ankara’ya yaklaşık 287 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.075 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Amasya Şehir Merkezinde yer alan Amasya Merzifon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Amasya Merzifon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Göynücek ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Amasya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Amasya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Göynücek ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.