İçeriğe geç

Görele Yol Tarifi

Giresun Görele yol tarifi; yazımızda öncelikle Görele şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Görele’ye nasıl gidilir? Görele yol tarifi? Görele yol haritası? Görele İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Görele İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Görele, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Görele İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 237 km2’dir. Görele ilçesinin rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Görele ilinin doğusunda ise Tirebolu, batısında Espiye, Güneyinde ise Doğankent ilçeleri bulunmaktadır. Görele ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Görele İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Görele ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 31.862 nüfusa sahiptir.

Görele İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Görele Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Görele’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Görele Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Görele’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Görele’ye Nasıl Gidilir? Görele Yol Tarifi

Görele’ye kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Görele’ye gelebilirsiniz. Görele karayolu ile Giresun şehir merkezine 72.4 km, İstanbul’a yaklaşık 995 km, Ankara’ya yaklaşık 661 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.347 km uzaklıktadır. Hava yolu ve Demir yolu ile ulaşımı yoktur.