İçeriğe geç

Gördes Yol Tarifi

Manisa Gördes yol tarifi; yazımızda öncelikle Gördes şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gördes’e nasıl gidilir? Gördes yol tarifi? Gördes yol haritası? Gördes İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gördes İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Gördes, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gördes İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 902 km2’dir. Gördes ilçesinin rakımı ise 668 m olarak hesaplanmıştır. Gördes ilçesinin Kuzeyinde Balıkesir, doğusunda Demirci, batısında Akhisar, Güneyinde ise Salihli, Köprübaşı ve Gölmarmara ilçeleri bulunmaktadır. Gördes ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gördes İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gördes ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre      27.703 nüfusa sahiptir.

Gördes İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gördes Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gördes’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gördes Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gördes’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gördes’e Nasıl Gidilir? Gördes Yol Tarifi

Gördes’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gördes’e gelebilirsiniz. Gördes karayolu ile Manisa şehir merkezine 118 km, İstanbul’a yaklaşık 442 km, Ankara’ya yaklaşık 529 km, İzmir’den ise yaklaşık 169 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gördes ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.