İçeriğe geç

Gönen Yol Tarifi

Balıkesir Gönen yol tarifi; yazımızda öncelikle Gönen şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gönen’e nasıl gidilir? Gönen yol tarifi? Gönen yol haritası? Gönen İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gönen İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Gönen, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Gönen İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.162 km2’dir. Gönen ilçesinin rakımı ise 41 m olarak hesaplanmıştır. Gönen ilinin doğusunda Bandırma ve Manyas, batısında Çanakkale, Güneyinde ise Balya ilçeleri bulunmaktadır. Gönen ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gönen İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gönen ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 74.183 nüfusa sahiptir.

Gönen İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gönen Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gönen’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gönen Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gönen’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gönen’e Nasıl Gidilir? Gönen Yol Tarifi

Gönen’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gönen’e gelebilirsiniz. Gönen karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 109 km, İstanbul’a yaklaşık 289 km, Ankara’ya yaklaşık 542 km, İzmir’den ise yaklaşık 274 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gönen ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gönen ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.