İçeriğe geç

Gönen Yol Tarifi

Isparta Gönen yol tarifi; yazımızda öncelikle Gönen şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gönen’e nasıl gidilir? Gönen yol tarifi? Gönen yol haritası? Gönen İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gönen İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Gönen, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gönen İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 285 km2’dir. Gönen ilçesinin rakımı ise 1.040 m olarak hesaplanmıştır. Gönen ilinin Kuzeyinde Uluborlu, doğusunda ise Atabey, batısında Keçiborlu, Güneyinde ise Isparta Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Gönen ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gönen İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gönen ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.185 nüfusa sahiptir.

Gönen İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gönen Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gönen’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gönen Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gönen’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gönen’e Nasıl Gidilir? Gönen Yol Tarifi

Gönen’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gönen’e gelebilirsiniz. Gönen karayolu ile Isparta şehir merkezine 34.9 km, İstanbul’a yaklaşık 557 km, Ankara’ya yaklaşık 410 km, İzmir’den ise yaklaşık 390 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Şehir Merkezinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gönen ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Isparta’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Isparta demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gönen ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.